ERA pořádá workshop „Spolupráce subjektů v dlouhodobé péči“

esf_eu_oplzz_Červenápodpora_horizont_CMYK

V rámci projektu Soudobé trendy a sociální inovace v oblasti dlouhodobé a přímé péče“, který je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR pořádá Evropská rozvojová agentura dvoudenní workshop s podtitulem Spolupráce subjektů v dlouhodobé péči: jak navázat efektivní vztahy mezi soukromým, neziskovým a veřejným sektorem?

Kdy: 25.4.-26.4. 2013
Cílová skupina: zaměstnanci a zástupci územní samosprávných celků a úřadů samosprávných celků a jimi zřízených orgánů a organizací

Za účasti zahraničních expertů v oblasti sociálních inovací a sociální péče je cílem workshopu představit možnosti jak reálně aplikovat sociální inovace v českém prostředí. Ústředním tématem prvního dne je poukázat na potenciál komunitního přístupu. Kromě představení zkušeností z Velké Británie se bude hovořit i o potenciálu v České republice. Součástí bude i prohlídka prostor Komunitního centra Prádelna. Odpolední program bude zasvěcen praktické části, kdy účastnící budou mít příležitost sami navrhovat inovativní přístupy, které budou následně hodnoceny a komentovány expertním týmem projektového konsorcia.

Druhý den se tematicky zaměří na oblast sociálního podnikání. Vyvstává otázka, jakým způsobem se může veřejný sektor a jím zřizované organizace zapojit do tohoto procesu. Kromě zahraničních zkušeností budou na toto téma hovořit i čeští odborníci z oblasti finančnictví a legislativy. Následně budou mít účastníci příležitost vidět přístup Greendors, o.s. a jeho konceptu tréninkových kaváren pro rehabilitaci osob s duševním onemocněním.

Catering celé akce zajišťuje sociální podnik Mlsná kavka. 

Aktuální program naleznete zde

Zaregistrovat se můžete zde

Těšíme se na Vás

 

pixelstats trackingpixel
Příspěvek byl publikován v rubrice Evropská rozvojová agentura. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.