Lektoři mezinárodní spolupráce jsou připraveni – v dubnu startuje série seminářů o mezinárodních dotačních programech

Vzdělávací projekt ERA zaměřený na projekty mezinárodní spolupráce s názvem Další vzdělávání mezinárodně postoupil do další fáze své implementace.

V březnu byla finalizována příručka s názvem Projekty mezinárodní spolupráce po roce 2014: Jak do projektů úspěšně vstoupit a efektivně je implementovat a byl spuštěn rovněž Portál mezinárodní spolupráce, na kterém je po registraci možné nejen projít si e-learningem zaměřeným na mezinárodní dotační programy a prohlédnout si příklady úspěšně implementovaných mezinárodních projektů, ale hlavně na něm lze najít aktuální nabídky na zapojení do mezinárodních projektů.

Dne 28. března 2014 rovněž proběhlo poslední setkání s lektory dalšího vzdělávání, kteří jsou nyní připraveni vést semináře zaměřené na mezinárodní spolupráci v okresních městech Středočeského kraje. Cílem setkání bylo informovat lektory o nejnovějším vývoji na poli mezinárodních dotačních programů, naučit je používat Portál mezinárodní spolupráce a příručku a především vyjasnit obsah a formu plánovaných seminářů. Setkání bylo velmi přínosné a lektoři odcházeli nejen vybaveni všemi potřebnými informacemi, ale snad i s pozitivním očekáváním vůči seminářům.

Semináře jsou určeny pro cílovou skupinu ze Středočeského kraje, a to pro zástupce neziskových organizací a zaměstnance veřejných institucí. Od dubna do června proběhne celkem osm seminářů (v Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi, Nymburce, Benešově, Berouně, Rakovníku a v Kutné Hoře). Více o seminářích – co bude jejich obsahem, kdo a jak se na ně může přihlásit, kdy a kde se budou konat – se můžete dozvědět na Portálu mezinárodní spolupráce zde.

Třetí setkání lektorů - Další vzdělávání v možnostech mezinárodní spolupráce

pixelstats trackingpixel
Příspěvek byl publikován v rubrice Evropská rozvojová agentura. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.