Stáže pro mladé

Stáže pro mladé 2

Po pozitivních zkušenostech se zapojením do projektu Stáže pro mladé 1, se ERA zapojuje do navazujícího projektu Stáže pro mladé 2.  V květnu bylo spuštěno přihlašování ke stážím. První uchazeč by měl nastoupit od července.

Stáže pro mladé 1
(Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání)

Registrační číslo projektu: CZ.1.04/2.1.00/C8.00001

Fond dalšího vzdělávání (FDV), příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, je realizátorem projektu, který nabízí žákům a studentům posledních ročníků získání pracovní praxe ještě během studia. Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání (Stáže pro mladé) se tímto snaží řešit nezaměstnanost čerstvých absolventů škol na trhu práce. Projekt poběží od září 2012 další tři roky a podpoří na 840 žáků a studentů z celé ČR.

Projekt Stáže pro mladé je jedinečnou příležitostí, jak získat první praxi. Staňte se stážistou v Evropské rozvojové agentuře i Vy! ERA Vám pomůže získat zkušenosti z oboru evropských programů a dotací, naučíte se základům projektového managementu, získáte cenné kontakty a po skončení stáže budete moci na pracovním trhu nabídnout odpovídající praxi na poli (nejen) evropských projektů. Součástí projektu je i e-learningový program na rozvoj tzv. soft skills, který má účastníkům stáže napomoci zorientovat se při vstupu na pracovní trh.

Účastníkem mohou být žáci posledního ročníku středních škol či studenti posledních dvou semestrů na VOŠ či VŠ. Pracovní délka stáže může být maximálně 300 hodin (1-3 měsíce). Stáže pro mladé jsou placené, odměnou stážisty je 60 Kč za každou odpracovanou hodinu.

Projekt je financován z větší části z Evropského sociálního fondu a zčásti také ze státního rozpočtu ČR.

Jak se stát stážistou u ERA?

  1. Zaregistrujte svůj profil na www.stazepromlade.cz
  2. Zašlete žádost o stáž u Evropské rozvojové agentury
  3. Vyčkejte na pozvání k pohovoru
pixelstats trackingpixel

Komentáře nejsou povoleny.